Monoray Vinçler - İzmir Vinç Makine

English
Monoray Vinçler

Monoray Vinçler

Monoray Vinçler

HVAT halatlı tip elektrikli vinçler kompakt kaldırma ve taşıma makineleridir. Bağımsız veya diğer makineler, ekipmanlar ve sistemler içerisinde çalışmak için tasarlanmışlardır. HVAT serisi, artan müşteri taleplerini, vinç üretimindeki en son nitelikleri ve uluslar arası ISO, FEM vb. standartların gerekliliklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Gövde modül prensibinde kullanılmaktadır. Vinçler ISO 4301 ile değişik kaldırma kapasiteleri ve çalışma rejimlerine uygundur.

Çalışma Şartları

- Normal, tropikal ve nemli iklim bölgeleri;

- Normal ve az kimyevi ortamlar;

- (-25)°C ile (+40) °C dereceleri arasında çalışma ortamı;

- (20) °C’de %80 bağıl nemli çalışma ortamı;

- Kapalı ortamlarda veya açıkta termik korumalı;

- Talep ve özel üretime göre.

VAT halatlı elektrikli vinçlerin temel özellikleri yapılarının kompakt oluşu, kolay bakım-onarım, uzun ömür ve estetik dizayna sahip olmalarıdır.

Ana Kaldırma Motoru

Ana kaldırma motoru konik rotorlu ve kendinden frenli olarak imal edilmektedir. Bu tip motorlar kalkınma momentlerinin yüksekliği, güvenli frenleme kapasitesi ve uzun ömürlü olmalarından dolayı tercih edilmektedir. Fren balataları asbest içermez. Enerji kesintilerinde güvenli frenleme sağlar. Farklı motor seçenekleri ve dişli üniteleri ile değişik kaldırma hızları elde edilmektedir.

Konik Rotorlu Motorlar...(detaylı bilgi)

Güvenlik

Standart olarak tüm makinelerde aşırı yük kesici, üst-alt seviye sınır kesicileri bulunmaktadır. Ayrıca kumanda gerilimleri 24 Volt olarak dizayn edilmiştir.

Dişli Üniteleri

Şanzıman planet dişli olup halat tamburunun içine yerleştirilmiştir. Redüktörde yüksek kalitede malzeme kullanılmış olup yüzey sertleştirme yapılmaktadır. Bakım ve yağlama gerektirmez.

Tambur

Tambur her iki taraftan bilyalı rulmanlarla yataklanmıştır. Motor şanzıman bağlantısı üzerinde elastik kaplinli bir mil vasıtasıyla yapılmaktadır. Tambur malzemesi ST52 çelik çekme borudan imal edilmektedir.

Halat Kılavuzu

Halat kılavuzu halatın tambur üzerine düzenli sarılmasını sağlar. Ayrıca Kancanın alt ve üst seviyelerinin ayarlanmasında önemli fonksiyonu vardır. Sökülüp takılması için özel bir takıma ihtiyaç duyulmaz.

Kanca Bloğu

Kanca bloğu günümüz güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde yeniden dizayn edilmiştir. Ölü mesafesiyle kolay kullanım sağlar.