Bize Ulaşın

 
İZMİR VİNÇ
Adres
:
4. Sanayi Sitesi 129/3 sokak No:58 Bornova/İzmir
Telefon
:
+90 (232) 375 53 01
Faks
:
+90 (232) 375 46 33
E-mail
:
     

Yük Aparatları

Konteyner boşaltma ve yükleme aparatı mermerciler için diyazn edilmiştir. Ayrıca levha mermer kapma, varil kapma, çatallı taşıma apartları üretim programımızda mevcuttur.

Ürün Adı :Yarı otomatik kramayerli konteyner yükleme ve boşaltma aparatı 

Ürünün İşlevi: Özellikle mermer ihracatında işletmelerin kendi tesislerinde ihracata yönelik konteynerlerinin kolaylıkla yüklenebilmesi için dizayn edilmiştir. Aynı aparat yurtdışından gelen mermer veya granitlerin hiç hasarsız ve risksiz depolara boşaltılması amacı ile de kullanılabilmektedir. 
Ürünün dizayn ve imalatının yapılmasındaki temel amaç ihracatcı firmaların liman içinde yaptırdıkları yükleme operasyonları sırasında ortaya çıkması muhtemel hasarları önlemek, alıcı firmalarla olan problemlerin önüne geçmek, hasar ve yükleme maliyetlerini aşağıya çekerek katma değer yaratmaktır. Bu sayede ihracatcı firmalar bu ürün ile kendi tesislerinde sağlıklı olarak kısa sürede yükleme yapabilmektedirler. 

Ürün Taşıma Kapasitesi : 5 ton 

Ürün Ebatları : 1000*7040*2120 min. 

Ürünün Ağırlığı : 2200 kg 

Ürünün Kullanım Şekli : Mermer işletmelerinde veya depolardaki min 7,5-10 ton’luk vinçlere takılmak suretiyle kaldırılan yükün değişen ağırlığına göre manuel olarak kramayer dişli tertibatlı tahrik sistemi vasıtası ile ağırlık merkezinin değiştirilerek yükleme veya boşaltma yapılabilmektedir. Taşınacak ürünün ebadına göre(sehpa,kasa veya palet) 2 ayrı uç bağlantı parçası değiştirilerek kullanılabilmektedir. 

Ürünün Gövde Yapısı : 
- Aparat gövdesi saçtan özel kutu kiriş formunda imal edilmekte imalatta 6-8-10-16 ve 20 mm St42 saç kullanılmıştır. Düşey saçlar eksiz tek parça olarak kullanılmış ve ortaya çıkan ankastre eğilme gerilmelerini almak için perde saçlarla takviye edilmiştir. Gövde içine aparatın ağırlık merkezinin geriye çekilebilmesi için karşı ağırlık sistemi öngörülerek aparatın kolay kullanımı sağlanmıştır. 
- Ağırlık merkezi yekpare kutu kiriş içine yerleştirilmiş 4 adet makara,dişli,redüktör,motor ve fren sisteminden oluşan tahrik sistemiyle ayarlanabilmektedir. Hareketli mekanizma çift taraflı 3 modül kramayer dişli üzerinde 3700 mm sağa sola hareket ederek denge noktasını bulmaktadır. 
- Redüktör helezon tipte olup, motor 380 volt 50 Hz.’dir. Frenleme akuple 220 V.D.C. fren ile sağlanmaktadır. 
Kumanda sistemi : 
a) Panodan kablo kumandalı veya 
b) Vinç panosundan uzaktan kumanda ile yapılabilmektedir.
izmir-vinc-izmir-crane
Copyright © 2014 İZMİR VİNÇ

Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları İzmir Vinç'e aittir. İzinsiz kullanılamaz.

Tech Ajans